Wiadomości branżowe

Dom / Aktualności / Wiadomości branżowe / Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Który Superbike faktycznie wygrywa w prawdziwym świecie?

Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Który Superbike faktycznie wygrywa w prawdziwym świecie?

2026-05-11

Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Który Superbike faktycznie wygrywa w prawdziwym świecie?

Krótka odpowiedź: BMW S1000RR wygrywa pod względem surowych osiągów, ale Honda CBR1000RR wygrywa pod względem długoterminowej niezawodności, trwałości mechanicznej i całkowitego kosztu posiadania . Obydwa motocykle to oryginalne superbike'i o pojemności 1000 cm3, które we właściwych rękach potrafią uzyskać czas okrążenia Nürburgring poniżej 2 minut, reprezentują jednak zasadniczo odmienne filozofie inżynieryjne. Jeśli jesteś wojownikiem na torze, który chce ostatnich dziesiątych części sekundy, trudno nie zgodzić się z S1000RR. Jeśli jesteś kierowcą drogowym i chcesz przejechać 100 000 km bez otwierania silnika, CBR1000RR — zbudowany w oparciu o blok cylindrów ze stopu aluminium i obsesyjne tolerancje produkcyjne Hondy — jest inteligentniejszą maszyną.

W tym artykule omówiono każdy główny wymiar: architekturę silnika, dostarczanie mocy, dynamikę podwozia, elektronikę, koszty konserwacji i długoterminowe doświadczenie właściciela. W porównaniu wykorzystano dane specyfikacji produkcyjnej z lat modelowych 2024, chyba że zaznaczono inaczej.

Architektura silnika: dwa bardzo różne podejścia do uzyskania 200 koni mechanicznych

U podstaw tej rywalizacji leży zasadnicza różnica w sposobie, w jaki każdy producent konstruuje czterocylindrowy silnik. Podejście Hondy koncentruje się na precyzyjnym odlewaniu i doborze materiałów. CBR1000RR-R Fireblade wykorzystuje Cylinder motocyklowy ze stopu aluminium Honda konstrukcja ze ściankami pokrytymi nikasilem, technika, którą Honda udoskonalała przez dziesięciolecia rozwoju rowerów szosowych inspirowanych MotoGP. Średnica cylindra wynosi 81 mm, a skok 48,5 mm, co zapewnia krótki skok i wysokie obroty, a moc maksymalną osiąga przy 14 500 obr./min.

BMW podąża inną drogą. S1000RR ma otwór o średnicy 80 mm i skok 49,7 mm – liczby, które na papierze wyglądają podobnie, ale dają zauważalnie inną krzywą mocy. BMW również wykorzystuje aluminiowy blok cylindrów, ale specyfikacje metalurgiczne i proces odlewania różnią się od specyfikacji Hondy. Powłoka cylindra Alusil firmy BMW jest nakładana bezpośrednio na blok ze stopu, co eliminuje potrzebę stosowania oddzielnej tulei. Zmniejsza to wagę, ale powoduje inną charakterystykę zużycia w przypadku dużych przebiegów.

Różnice w mocy wyjściowej i krzywej momentu obrotowego

Produkuje BMW S1000RR 2024 210 KM przy 13 750 obr./min i 113 Nm momentu obrotowego przy 11 000 obr./min. Produkuje Hondę CBR1000RR-R Fireblade SP 217,5 KM przy 14 500 obr./min (w konfiguracji wyścigowej bez ograniczeń w skrzyni powietrznej) lub około 214 KM w wersji dopuszczonej do ruchu drogowego. Przewaga mocy Hondy jest realna w szczytowej fazie, ale krzywa momentu obrotowego BMW jest szersza i bardziej dostępna poniżej 10 000 obr./min, dzięki czemu wydaje się mocniejszy w rzeczywistych warunkach jazdy, gdzie rzadko przekracza się czerwoną linię.

Specyfikacja Hondę CBR1000RR-R BMW S1000RR
Pojemność skokowa silnika 999,9 cm3 999 cm3
Średnica × Skok 81,0 × 48,5 mm 80,0 × 49,7 mm
Moc szczytowa ~214 KM przy 14500 obr./min 210 KM przy 13750 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 113 Nm przy 12 500 obr./min 113 Nm przy 11 000 obr./min
Czerwona linia 14 000 obr./min (droga), 15 000 obr./min (wyścig) 14 600 obr./min
Materiał bloku cylindrów Stop aluminium z otworem nikasilowym Stop aluminium z otworem Alusil
Stopień kompresji 13,5:1 13,3:1
Porównanie specyfikacji silnika: Hondę CBR1000RR-R Fireblade 2024 vs BMW S1000RR 2024 (dane drogowe dotyczące produkcji)

Dlaczego konstrukcja cylindra motocykla Honda ze stopu aluminium ma znaczenie dla długowieczności

Cylinder motocyklowy Honda ze stopu aluminium to nie tylko wybór materiału — odzwierciedla on całe podejście Hondy do inżynierii spalania wewnętrznego. Tolerancje odlewnicze Hondy w bloku cylindrów CBR1000RR-R mieszczą się w zakresie ±0,002 mm średnicy otworu, czyli są mniejsze niż to, co większość warsztatów mechanicznych na rynku wtórnym może osiągnąć za pomocą sprzętu do ponownego wytaczania. Ta precyzja oznacza, że ​​luz tłok-ściana pozostaje stały przez cały okres eksploatacji silnika, co zmniejsza zużycie oleju i utrzymuje kompresję długo po tym, jak konkurenci wymagają regeneracji.

Kierowcy, którzy dokładnie monitorowali oba motocykle, twierdzą, że silnik Hondy utrzymuje stałe odczyty kompresji podczas okresów sprawdzania zaworów (co 16 000 km) bez znacznego zużycia cylindrów, nawet w rowerach użytkowanych na torze. Otwór BMW Alusil, choć lżejszy, może wykazywać mierzalne zużycie stożkowe w rowerach intensywnie użytkowanych na torze w gorącym klimacie, ponieważ stopy aluminiowo-krzemowe mają wyższy współczynnik rozszerzalności cieplnej niż powłoka nikasil stosowana przez Hondę. To nie jest krytyka — to świadomy kompromis BMW, którego celem jest osiągnięcie docelowej masy.

Podwozie, zawieszenie i prowadzenie: gdzie te rowery są najbardziej zróżnicowane

Wyczucie podwozia to moment, w którym debata między hondą 1000rr a bmw s1000rr staje się najbardziej subiektywna, ale także tam, gdzie mierzalne dane mogą zakotwiczyć dyskusję. Honda zastosowała aluminiową ramę z podwójnymi ramionami, zapożyczoną bezpośrednio z prac koncepcyjnych RC213V-S MotoGP. Pozycja obrotu wahacza, kąt główki ramy wynoszący 23,6 stopnia i rozstaw kół wynoszący 96 mm odzwierciedlają konfigurację zoptymalizowaną pod kątem stabilności wjazdu w zakręty przy prędkościach powyżej 150 km/h.

BMW wykorzystuje bardziej konwencjonalną aluminiową ramę mostu, ale rekompensuje to bardziej agresywną geometrią układu kierowniczego: kąt główki ramy wynoszący 23,4 stopnia i rozstaw kół 95,8 mm. Różnica wydaje się nieistotna, ale w połączeniu z dłuższym wahaczem BMW (622 mm w porównaniu do 618 mm Hondy) tworzy to bardziej stabilną platformę podczas przyspieszania na wolnych zakrętach. Większość doświadczonych kolarzy torowych opisuje S1000RR jako łatwiejszy w prowadzeniu na granicy możliwości w długich i szybkich zakrętach; CBR1000RR-R, ponieważ jest bardziej osadzony przy dużych prędkościach zmiany kierunku.

Masa i rozkład masy

Waży BMW S1000RR 2024 197 kg mokrego (z płynami, bez paliwa). Honda CBR1000RR-R SP waży 201 kg mokrego . Ta różnica 4 kg ma znaczenie na torze — mniej więcej odpowiada wyjęciu jednej butelki wody o pojemności 500 ml z każdego rogu roweru. BMW osiąga to poprzez agresywne zastosowanie komponentów magnezowych, tytanowego zbiornika paliwa i lżejszą średnicę cylindra Alusil, która eliminuje oddzielną masę tulei.

Honda kompensuje centralizacją masy. CBR1000RR-R umieszcza masę paliwa niżej i dalej do przodu niż S1000RR. W połączeniu z nisko położonym środkiem ciężkości wynikającym z kompaktowej konstrukcji silnika, wielu kierowców twierdzi, że po ruszeniu Honda wydaje się lżejsza, niż sugeruje to specyfikacja techniczna, szczególnie przy zmianie kierunku jazdy poniżej 80 km/h.

Porównanie sprzętu zawieszenia

Obydwa motocykle oferują elektronicznie regulowane zawieszenie w wersjach wyposażenia SP/M.

  • Honda CBR1000RR-R SP: przedni widelec wyścigowy Öhlins NPX25/MK i tylny amortyzator TTX36, oba z opracowanym przez Hondę systemem sterowania EERA (elektronicznie wyposażona regulacja jazdy). System odczytuje ruch podwozia 200 razy na sekundę i niezależnie reguluje tłumienie.
  • Pakiet BMW S1000RR M: W pełni regulowane zawieszenie DDC (Dynamic Damping Control) Öhlins. Implementacja BMW integruje zawieszenie z IMU podwozia przy 100 Hz, co zapewnia mniejszą szybkość odczytu, ale z bardziej wyrafinowanymi algorytmami predykcyjnymi.
  • Standard S1000RR (bez M): wykorzystuje własne półaktywne zawieszenie BMW, które jest kompetentne, ale nie na tym samym poziomie co osprzęt Öhlins.
  • Standard CBR1000RR-R (bez SP): Naprawiono widelec Showa z dużym tłokiem — wysoka jakość, ale bez regulacji elektronicznej.

Większości kierowców szosowych standardowe zawieszenie BMW S1000RR jest łatwiejsze w codziennym użytkowaniu, ponieważ system DDC wykonuje więcej pracy automatycznie. Konfiguracja Öhlins Hondy SP nagradza kierowców, którzy rozumieją konfigurację zawieszenia, ale mogą czuć się ciężko na złej nawierzchni, jeśli nie zostaną prawidłowo ustawione ręcznie.

Pakiet elektroniki: przewaga BMW w surowej technologii

W debacie dotyczącej elektroniki Honda 1000rr vs BMW s1000rr BMW ma rzeczywistą i znaczącą przewagę. S1000RR był jednym z pierwszych produkowanych superbike'ów, który oferował sześcioosiowy IMU jako wyposażenie standardowe we wszystkich poziomach wyposażenia, a nie tylko w najlepszym wariancie. Ten IMU steruje jednocześnie kontrolą trakcji wrażliwą na kąt pochylenia, ABS na zakrętach, zarządzaniem hamulcem silnikowym i kontrolą kół – wszystko to jest obliczane w czasie rzeczywistym na podstawie rzeczywistego położenia motocykla w trójwymiarowej przestrzeni.

Honda CBR1000RR-R wykorzystuje 5-osiowy IMU (szósta oś to współczynnik przechyłu, który Honda integruje w inny sposób). Praktyczna różnica jest subtelna w przypadku jazdy szosowej, ale wymierna na torze: system BMW umożliwia nieco bardziej agresywną korektę kąta pochylenia w kontroli trakcji, ponieważ ma do dyspozycji bardziej precyzyjne dane dotyczące położenia pojazdu. Dane dotyczące czasów okrążeń przekazane przez profesjonalnych instruktorów na torach takich jak Jerez pokazują, że elektronika S1000RR interweniuje w sposób, który wydaje się bardziej przejrzysty i mniej inwazyjny niż podstawowy system CBR1000RR-R, chociaż Honda znacząco zmniejszyła tę lukę dzięki aktualizacjom oprogramowania od 2022 r.

Tryby jazdy i personalizacja użytkownika

BMW oferuje cztery standardowe tryby jazdy (Deszcz, Droga, Dynamiczny, Wyścig) oraz dwa tryby w pełni konfigurowalne. Każdy tryb niezależnie reguluje moc silnika, reakcję przepustnicy, kontrolę trakcji, intensywność ABS i tłumienie zawieszenia, jeśli jest wyposażony w DDC. Głębokość dostosowywania jest imponująca: sama kontrola trakcji ma 11 poziomów obejmujących różne style interwencji, a nie tylko zwykłą skalę 1–10.

Honda oferuje pięć trybów (User, Sport, Rain, Track, Power) z podobnymi możliwościami dostosowania, ale interfejs dostosowywania parametrów jest mniej intuicyjny i wymaga większej liczby naciśnięć przycisków do nawigacji. Tryb wyścigowy Hondy, dostępny za pośrednictwem deski rozdzielczej, umożliwia całkowite wyłączenie kontroli trakcji i ABS w przypadku doświadczonych użytkowników toru — BMW wymaga odblokowania specjalnego trybu „Pro” aktywowanego przez dealera, aby całkowicie wyłączyć systemy bezpieczeństwa, co zwiększa warstwę tarcia dla kierowców jeżdżących na torze.

Wydajność Quickshiftera i Auto-Blippera

Obydwa rowery są standardowo wyposażone w dwukierunkowe szybkozłączki. Funkcja Shift Assistant Pro firmy BMW jest powszechnie uważana za najlepszą produkcyjną szybkozłączkę we wszystkich motocyklach dopuszczonych do ruchu drogowego, umożliwiającą zmianę biegu na wyższy i niższy bez użycia sprzęgła, od tempa marszu do pełnego otwarcia przepustnicy, bez zauważalnych wahań i szarpnięć. Quickshifter Hondy jest doskonały, ale do płynnej aktywacji wymaga nieco bardziej przemyślanego nacisku na zmianę biegów, szczególnie podczas redukcji biegu przy niskich prędkościach. W przypadku jazdy ulicznej różnica jest akademicka. Jeśli chodzi o optymalizację czasu okrążenia, system BMW wyprzedza go nieznacznie.

Skuteczność hamowania: podobne wyniki dzięki różnym technikom

Hamowanie to obszar, w którym oba motocykle są bardzo zbliżone pod względem rzeczywistych osiągów, pomimo różnych specyfikacji sprzętu.

Honda CBR1000RR-R wykorzystuje monoblokowe zaciski Brembo Stylema z tarczami o średnicy 330 mm z przodu, napędzane przez główny cylinder Brembo z kombinowanym układem ABS firmy Honda. Brembo Stylema to ten sam zacisk, który zastosowano w Ducati Panigale V4R i Aprilia RSV4 Factory, reprezentujący obecny złoty standard w produkowanym osprzęcie hamulcowym do motocykli superbike. Droga hamowania od 100 km/h w średnich testach niezależnych 38,4 metra .

BMW S1000RR wykorzystuje hamulce opracowane przez BMW: przednie tarcze o średnicy 320 mm z czterotłoczkowymi promieniowymi zaciskami monoblokowymi i układ ABS Race ABS. Od 100 km/h średnia droga hamowania 37,9 metra — nieznacznie krótszy niż w Hondzie, różnica wynika z kalibracji ABS w BMW, która pozwala na nieco dłuższe okresy bez interwencji przed modulacją. Podczas hamowania na szlaku zaciski Brembo Hondy zapewniają lepsze sprzężenie zwrotne za pośrednictwem dźwigni, co bardziej doświadczeni kierowcy zazwyczaj preferują ze względu na dokładność wchodzenia w zakręty.

Koszty konserwacji i długoterminowa własność: wyraźna przewaga Hondy

W tym miejscu porównanie hondy 1000rr i bmw s1000rr przechyla się zdecydowanie na korzyść Hondy dla większości prawdziwych właścicieli. Większe tolerancje produkcyjne bloku cylindrów motocykla ze stopu aluminium Hondy przekładają się bezpośrednio na niższą częstotliwość konserwacji i niższe koszty w całym okresie eksploatacji motocykla.

Częstotliwość sprawdzania zaworów i obsługa silnika

Honda zaleca kontrole zaworów co 16 000 km dla CBR1000RR-R. BMW zaleca kontrolę zaworów co 12 000 km dla S1000RR. W praktyce większość właścicieli Hondy zgłasza, że ​​ich zawory nadal odpowiadają specyfikacji podczas pierwszych dwóch lub trzech przeglądów w rowerach drogowych, co sprawia, że ​​okres ten jest bardziej teoretyczny niż rzeczywisty koszt wymiany. Właściciele BMW częściej podczas drugiej kontroli stwierdzają, że zawory są na granicy zużycia lub w jej pobliżu, szczególnie w rowerach używanych na torze.

Pełna regulacja zaworów u dealera kosztuje około 450–600 euro w przypadku Hondy i 600–800 euro w przypadku BMW, co odzwierciedla zarówno dłuższy czas pracy przy układzie silnika S1000RR, jak i wyższe stawki robocizny dealerów BMW na większości rynków. Po przejechaniu 50 000 km dróg różnica ta znacznie się pogłębia.

Zużycie oleju i integralność uszczelnień

Silniki Hondy CBR1000RR-R eksploatowane na drogach stale wykazują zużycie oleju poniżej 50 ml na 1000 km przez cały okres ich użytkowania. Wiadomo, że silniki BMW S1000RR zużywają więcej oleju, szczególnie podczas pierwszych 20 000 km — 100–150 ml na 1000 km nie jest niczym niezwykłym i mieści się w dopuszczalnym zakresie zalecanym przez BMW. Jest to konsekwencja różnych właściwości uszczelnienia pierścienia Alusil podczas cykli rozgrzewania. Żadna z tych liczb nie odzwierciedla awarii silnika, ale właściciele Hondy rzadziej sprawdzają olej i rzadziej go uzupełniają.

Przedmiot konserwacji Hondę CBR1000RR-R BMW S1000RR
Interwał wymiany oleju 8 000 km 10 000 km
Częstotliwość sprawdzania zaworów 16 000 km 12 000 km
Koszt robocizny sprawdzania zaworów (w przybliżeniu) 450–600 euro 600–800 euro
Wymiana płynu chłodzącego Co 3 lata Co 2 lata
Wymiana świecy zapłonowej 24 000 km 18 000 km
Szacunkowy koszt usługi w ciągu 5 lat (użytkowanie dróg) 2800–3500 euro 3800–5200 euro
Szacunkowe koszty konserwacji na podstawie cen typowych europejskich dealerów (2024 r.). Rzeczywiste koszty różnią się w zależności od regionu i intensywności jazdy.

Dostępność części i wsparcie posprzedażowe

Globalna skala produkcji Hondy oznacza, że części do CBR1000RR-R są dostępne na praktycznie każdym kontynencie, a czas realizacji jest krótszy niż części BMW do sportów motorowych. Wsparcie posprzedażowe dla cylindrów motocyklowych Honda ze stopu aluminium – obejmujące zestawy powiększonych tłoków, wymienne tuleje i prace przy otworach o dużej wydajności – jest szerokie, ponieważ konstrukcja cylindrów Hondy była na tyle spójna przez pokolenia, że ​​specjaliści mogli opracować specjalnie dla niego narzędzia. Elementy wewnętrzne silnika BMW S1000RR zmieniły się znacznie między przeprojektowaniem w 2018 r. a kolejnymi aktualizacjami, co spowodowało nieco fragmentację rynku części zamiennych i sprawiło, że części sprzed 2019 r. nie były wymienne z obecnymi silnikami.

Ergonomia i codzienna użyteczność

Oba motocykle są przede wszystkim maszynami wyścigowymi i żaden nie jest wygodny jak na standardy turystyczne. Różnią się jednak znacząco pod względem tego, jak bardzo są niewygodne i w jakich sytuacjach.

Honda CBR1000RR-R ma bardziej ekstremalną pozycję do jazdy niż S1000RR. Położenie kierownicy jest niższe, a zasięg kierownicy dłuższy, zaprojektowany tak, aby całkowicie przesunąć ciężar rowerzysty na przednie koło w stylu maszyn MotoGP. Dla rowerzystów o wzroście poniżej 175 cm ta pozycja może wydawać się agresywna już od pierwszego kilometra. W przypadku wyższych rowerzystów ergonomia jest w rzeczywistości bardziej naturalna, ponieważ większy zasięg pozwala na dostosowanie się do większych wymiarów tułowia bez nadmiernego pochylania się do przodu.

W BMW S1000RR domyślnie zastosowano wyższą, nieco szerszą kierownicę, a stosunek siodełka do podnóżka jest mniej ekstremalny. Kierowcy stale oceniają S1000RR wyżej pod kątem codziennej użyteczności podczas przejażdżek drogowych na dystansie poniżej 200 km. Po przejechaniu 200 km oba rowery stają się podobnie niewygodne z powodu niewystarczającej wyściółki siodełka i w tym momencie jedynym praktycznym rozwiązaniem jest siedzenie z rynku wtórnego.

Obydwa motocykle spalają poniżej średniej: 16,1-litrowy zbiornik Hondy pozwala na przejechanie po drodze około 180–200 km w umiarkowanym tempie; Podobny zasięg zapewnia 16,5-litrowy zbiornik BMW. Żaden z nich nie nadaje się do dalekich podróży bez planowanych postojów na tankowanie co 150–170 km przy jeździe z dozwoloną prędkością autostradową.

Śledź wydajność w ciągu dnia: gdzie S1000RR ma prawdziwą przewagę

Na torze BMW S1000RR konsekwentnie notuje krótsze czasy okrążeń w rękach średnio-zaawansowanych i zaawansowanych amatorów. Zostało to dobrze udokumentowane w wielu niezależnych testach na torze w Portimão, Walencji i Mugello. Średnia różnica czasu okrążenia pomiędzy wykwalifikowanym amatorem na S1000RR a tym samym zawodnikiem na CBR1000RR-R wynosi zazwyczaj 0,8–1,4 sekundy na okrążenie na 4-kilometrowym torze, napędzany głównie elektroniką BMW, ułatwiającą wykorzystanie pełnej mocy wcześniej na zjazdach z zakrętów i bardziej przyjaznym dla użytkownika wyważeniem podwozia podczas hamowania.

Na poziomie zawodowym różnica drastycznie się zmniejsza. Po przeglądzie danych dotyczących Mistrzostw Świata Superbike wynika, że ​​maszyny Hondy oparte na CBR1000RR-R i fabryczne motocykle BMW S1000RR wymieniały się zwycięstwami w sezonach 2022–2024, a o wyniku zadecydowały bardziej umiejętności kierowcy i praca nad ustawieniami niż przewaga maszyny podstawowej.

Dla kogoś, kto jeździ rowerem 10–15 dni w roku, a przez resztę czasu jeździ po szosie, S1000RR będzie skuteczniejszym wyborem, jeśli chodzi o poprawę czasów okrążeń. Dla kogoś, kto jeździ głównie po drogach i 2–3 dni w roku spędza na torze, wyjątkowa niezawodność Hondy i niższe koszty eksploatacji w miarę upływu czasu sprawiają, że jest to lepszy ogólny pakiet.

Cena zakupu i amortyzacja

Nowe ceny zakupu na rynkach europejskich modeli 2024:

  • Honda CBR1000RR-R Fireblade (standard): około 20 400 euro
  • Honda CBR1000RR-R Fireblade SP: w przybliżeniu 28 500 euro
  • BMW S1000RR (standard): ok 19 900 euro
  • Pakiet BMW S1000RR M (z kołami z włókna węglowego M, zawieszeniem DDC): około 28 900 euro

Ceny na standardowym poziomie wyposażenia są prawie identyczne, przy czym BMW oferuje niewielką przewagę. Jednakże różnica w specyfikacji pomiędzy wariantem standardowym a wariantem SP/M znacznie się różni: standardowy motocykl Hondy zawiera już większość tego, co czyni Fireblade konkurencyjnym, podczas gdy w standardowym BMW S1000RR brakuje półaktywnego zawieszenia, które większość poważnych kierowców uważa za niezbędne, co wymaga modernizacji pakietu M, aby osiągnąć równoważny poziom specyfikacji.

Dane dotyczące amortyzacji z trzech lat na głównych europejskich rynkach motocykli pokazują, że Honda CBR1000RR-R utrzymuje się na poziomie ok 68–72% swojej nowej wartości w porównaniu do 62–66% dla BMW S1000RR. Wyższe wartości końcowe Hondy odzwierciedlają zarówno postrzeganie marki, jak i udokumentowaną historię niezawodności, która zmniejsza niepewność nabywców na rynku samochodów używanych.

Który rower właściwie powinieneś kupić?

Decyzja między hondą 1000rr a bmw s1000rr ostatecznie sprowadza się do tego, co cenisz najbardziej i jak faktycznie korzystasz z superbike'a.

Kup Hondę CBR1000RR-R jeśli:

  • Planujesz posiadać rower przez ponad 4 lata i chcesz obniżyć koszty eksploatacji
  • Więcej jeździsz szosowo niż na torze (poniżej 5 dni na torze w roku)
  • Mieszkasz w regionie, w którym serwis dealera BMW jest drogi lub nie jest dogodnie zlokalizowany
  • Chcesz lepszego wyczucia silnika w górnym zakresie obrotów i nie masz nic przeciwko cięższej pracy, aby je znaleźć
  • Priorytetami są wartość odsprzedaży i długoterminowa niezawodność
  • Chcesz, aby cylinder motocyklowy Honda ze stopu aluminium, wywodzący się z MotoGP, miał precyzję, która została sprawdzona w milionach jednostek produkcyjnych

Kup BMW S1000RR jeśli:

  • Często śledzisz jazdę rowerem (8 lub więcej dni w roku) i chcesz uzyskać szybsze czasy okrążeń amatorskich przy mniejszym wysiłku
  • Pakiet elektroniki i dostosowanie interfejsu użytkownika są dla Ciebie ważne
  • Jeździsz głównie w zimnym lub nieprzewidywalnym klimacie, gdzie użyteczność trybu Rain ma ogromne znaczenie
  • Przy jeździe ulicznej priorytetowo traktujesz szerszą krzywą momentu obrotowego, a nie wartości szczytowej mocy
  • Cenisz sobie przewagę wagową wynoszącą 4 kg i wyczucie, jakie stwarza dzięki szybkim zmianom kierunku
  • Nie przeszkadzają Ci wyższe koszty utrzymania w zamian za dostępność na torze

Żadna maszyna nie jest złym wyborem. W tej cenie i na tym poziomie wydajności oba modele reprezentują absolutny stan wiedzy w dziedzinie inżynierii seryjnych motocykli superbike. Różnica między nimi jest na tyle mała, że ​​umiejętności kierowcy, wybór opon i jakość konfiguracji będą miały znacznie większe znaczenie niż to, która plakietka znajduje się na zbiorniku. Liczy się dopasowanie charakteru roweru do Twojego rzeczywistego stylu jazdy, a nie tego, jaki sobie wyobrażasz.

Skontaktuj się z nami
ODKRYJ NASZE
WYRÓŻNIONE PRODUKTY

Zbuduj bardziej zrównoważoną przyszłość dzięki naszym rozwiązaniom w zakresie bloków cylindrów.

[#wejście#]